"1812 When Hell Freezes Over" Preprodukcja rusza.

Oficjalnie rozpoczęlismy preprodukcję do naszego nowego filmu fabularnego pt: „1812 When Hell Freezes Over”.

 

 

Jest to połączenie thrillera i dramatu historycznego, dziejącego się w czasie kampani rosyjskiej, Napoleona.

Po druzgocącej klęsce, Wielka Armia, zmarznięta, głodna i zdziesiątkowana, powraca spod Moskwy, w czasie okrutnej, rosyjskiej zimy.

Niewielki oddział polskich ułanów, wysłany na desperacki zwiad, w celu znalezienia jedzenia, oddziela się od reszty maruderów.

Nic nie znajdując, spotykają na swej drodze Grabińskiego – innego zagubionego kawalerzystę, z pułku strzelców konnych. Twierdzi, że jest ostatnim żołnierzem, który przeżył z ekspedycji, mającej za zadanie dostarczyć ważną korespondencję, do sztabu wycofującej się armii. Rozkazy, które mogą być kluczowe dla całej kampanii.

Grabiński przekonuje porucznika Duszyńskiego, dowodzącego oddziałem, aby pomógł mu w dostarczeniu listów, pomimo tego, że powiedzie ich to daleko, poza wytyczoną wcześniej trasę. W zamian obiecuje poprowadzić ich do niedalekiej wsi, gdzie głodujący żołnierze, mają znaleźć furaż.

Wydarzenia jednak, nie idą zgodnie z planem. Ścigające ich, wrogie oddziały kozackie, są coraz bliżej, podczas gdy głodujący bohaterowie mają coraz mniej siły do walki. Permanentne wycieńczenie, mróz oraz ciagła niepewność, sprawiają, że wśród żołnierzy powracają stare zaszłości i waśnie. W tak ekstremalnych okolicznościach, grupa rozdarta jest przez wewnętrzne konflikty, będąc jednocześnie zmuszona współpracować, aby przeżyć. Wkrótce też, ułani zdają sobie sprawę z tego, że ich cel, dalece różni się od tego, czego oczekiwali, oraz że misja ich nowego towarzysza, ma złowrogie drugie dno. Na jaw wychodzą mroczne sekrety. Jednego z nich, mimo woli strzeże Porucznik. Wkrótce niektórzy żołnierze zaczynają ginąć, w niewyjaśniony sposób.

Aby przeżyć i wrócić do domu, każdy z pozostałych przy życiu ułanów, musi zdać egzamin ze swej, odwagi, godności i człowieczeństwa. Przede wszystkim jednak, stanąć twarzą w twarz ze swymi wewnętrznymi demonami, które są o wiele bardziej przerażające, niż ich wrogowie i przeraźliwe zimno.

 

Będziemy Was informować o postępach w produkcji.

 

 

 

Idź do góry